Z ŻYCIA PEREŁKI     |     ARCHIWUM     |     KONTAKT     |     O NAS     |     KSIĘGA GOŚCI     |     JADŁOSPIS
 
 
 
 

Rybki

Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"

Rybki w wiosce indiańskiej

 

Pierwsza wycieczka już za nami...14 września Rybki wraz z grupą Koników Morskich wybrały się na wycieczkę rekreacyjno-integracyjną do indiańskiej wioski Arapaho w Zalasiu.

 
Zobacz więcej

 

Rybki w szkole

 

Rybki wraz z grupą Koników Morskich wybrały się na pasowanie klas I do sąsiedniej Szkoły Podstawowej Nr 2. Dzieci miały okazję zobaczyć swoich kolegów i koleżanki z porzednich lat.

 
Zobacz więcej

 

Rybki w Muzeum Witrażu

 

Kolejna wycieczka już za nami, tym razem wybraliśmy się do Muzeum Witrażu w Krakowie. Dowiedzieliśmy się jak dużo cierpliwości trzeba mieć, aby wykonać witraż i ile pracy trzeba włożyć żeby powstało "dzieło", które później możemy podziwiać np.w kościołach.

 
Zobacz więcej

 

Makieta drogi u Rybek

 

W ubiegłym tygodniu Rybki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze, znakach drogowych, swojej miejscowości i domu. W ramach tematu kompleksowego przypomnieliśmy sobie adres zamieszkania, wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, gdzie obserwowaliśmy poruszające się pojazdy i znaki drogowe.

 
Zobacz więcej

 

Koniki Morskie w Arapaho

 

W czwartek 14 września dzieci z grup Koniki Morskie i Rybki pojechały na pierwszą w tym roku wycieczkę do Wioski Indian Arapaho w Zalasie. Pogoda dopisała cudowna. Wódz oraz Indianki powitali nas tradycyjnym Hough ! A potem rozpoczęły się zadania i zdobywanie indiańskich sprawności : wspinanie się na wzgórze po linie, przechodzenie pomiędzy rozpiętymi linkami, schodzenie po linie, czołganie się pod opuszczaną coraz niżej linką, zwijanie jadowitych węży, tropienie, ćwiczenia równoważne, łowienie ryb, strzelanie z łuku, rzuty do celu, chodzenie po szyszkach . Dzieciaki wysłuchały też ciekawych opowieści i legend indiańskich. Na zakończenie otrzymaliśmy zadanie utrzymania aż do poniedziałku sprawności zaznaczonych na dłoniach, aby mogły się spełnić nasze najskrytsze marzenia. Wódz obiecał, że przy następnej wizycie będzie można spróbować wypłukiwania złota i innych jeszcze atrakcji. Czyli do zobaczenia w Indiańskiej Wiosce za rok!

 
Zobacz więcej

 

Czytanie u Rybek

 

W październiku popołudniami odwiedzali nas rodzice i czytali bajki. Każde opowiadanie kończyło się morałem i krótką rozmową na temat treści ewentualnie wspomnień rodziców...

 
Zobacz więcej

 


1 |
Liczba rekordów: 6; Liczba stron: 1; Max. na stronie: 7Wstecz

 


 
 


Punkt widzenia dziecka. Wszyscy go kiedyś znali, ale oddaliliśmy się od niego tak bardzo, że trudno nam znowu do niego powrócić.

 
Agatha Christie  

 

 
Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"
 
Kraków
ul. Strzelców 5
31-422 Kraków
 
tel.: 12-41-27-879
www.perelkakrakow.pl
przedszkole-65@wp.pl
 
Administrator serwisu:
mkuduk@interia.pl


           


00106270

Mirosław Kuduk © 2010
  Proszę czekać ...  
 
  Proszę czekać ...