Z ŻYCIA PEREŁKI     |     ARCHIWUM     |     KONTAKT     |     O NAS     |     KSIĘGA GOŚCI     |     JADŁOSPIS
 
 
 
 

Uzasadnienie Rady Rodziców

 


 

 

UZASADNIENIE
RADY RODZICÓW
dotyczące nadania nazwy „PEREŁKA”
Samorządowemu Przedszkolu nr 65 w Krakowie


Motto: Mt 13, 44 – 46
„ (...) podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał i kupił ją (...)”


     Od zarania dziejów człowiek poszukuje tego, co cenne i wartościowe. Jedną z najważniejszych i niepodważalnych wartości jest niewątpliwie życie ludzkie. Kiedy rodzi się człowiek czas jak gdyby przez moment staje w miejscu. Bo oto nowe ludzkie życie zostało nam dane. Otrzymaliśmy dar – jak drogocenna perłę. Dar, który został nam dany ale i zadany abyśmy troszcząc się o niego towarzyszyli mu w drodze do samodzielności. Dar, który uczy nas służby i cierpliwości a także odpowiedzialności i prawdziwej miłości. Z radością przyjmujemy nowe życie, otaczamy je czułą opieką troszcząc się o jego bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Śledzimy czujnie wszystkie oznaki świadczące o osiąganiu kolejnych faz rozwoju.


   Czas biegnie jednak szybko i oto z bezradnego oseska mamy już trzylatka, który oprócz mamy i taty potrzebuje grupy rówieśników aby dobrze i prawidłowo rozwijać się emocjonalnie i społecznie. I oto nadchodzi czas, gdy nasz najcenniejszy skarb musimy powierzyć w opiekę nieznanym osobom. Nurtuje nas wtedy wiele pytań: Czy będą to osoby kompetentne, wrażliwe, czułe? Staramy się znaleźć mu takie miejsce, najlepiej w pobliżu domu, gdzie będzie dobrze się czuło; gdzie znajdzie oddanych, troskliwych opiekunów i grono rówieśników, wśród których będzie bezpiecznie się bawić i zdobywać nowe umiejętności. Wszyscy wiemy, że „Czego Jaś się za młodu nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Wiek 3 – 7 lat to okres intensywnego rozwoju różnych sfer małego człowieka. Pragniemy aby nasza „perełka” spędziła ten okres w miejscu wyjątkowym.


    My już to wiemy. Takim miejscem jest Przedszkole nr 65 – niespotykane i jedyne w swoim rodzaju. Jak klejnot ukryty na dnie oceanu. Tutaj nasze dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe. A najważniejsze, że wszystkie są akceptowane. Choć często niesforne, zbuntowane – to i tak jednakowo kochane. Tak, Przedszkole nr 65 to „Perełka” – klejnot, który rozświetla nam (dzieciom i rodzicom) – drogę do prawdy i wartości miar, na tym właśnie polega tej „Perełki” czar. Tutaj nikt nie jest sam – nawet my, rodzice, czujemy się tutaj jak duże „Perełki” – witane uśmiechem i życzliwością, zawsze wysłuchane, jakże często wspierane.


Dlatego nazwa „PEREŁKA” dla Przedszkola nr 65 to wybór trafny i w pełni przez nas akceptowany i jak najbardziej uzasadniony.


RADA RODZICÓW
Kraków, 2002.12.03

 

 

 

 

Wstecz       Odsłon: 11782

 

 
 
 
N i e   d o d a n o   j e s z c z e   k o m e n t a r z a


 
 

Dodaj komentarz    
 


Dla jutra lekceważy się to, co dziś dziecko cieszy, smuci, dziwi, gniewa, zajmuje. Dla jutra, którego nie rozumie, ani ma potrzebę zrozumieć kradnie się lata życia, wiele lat.

 
Janusz Korczak  

 

 
Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"
 
Kraków
ul. Strzelców 5
31-422 Kraków
 
tel.: 12-41-27-879
www.perelkakrakow.pl
przedszkole-65@wp.pl
 
Administrator serwisu:
mkuduk@interia.pl


 

           


00114031

Mirosław Kuduk © 2010
  Proszę czekać ...  
 
  Proszę czekać ...