Z ŻYCIA PEREŁKI     |     ARCHIWUM     |     KONTAKT     |     O NAS     |     KSIĘGA GOŚCI     |     JADŁOSPIS
 
 
 
 

Podsumowanie projektu PIES

 

 

 

 

W listopadzie Żółwiki uczyły się o psach. Tematykę realizowaliśmy na zasadach projektu:

- Dzieci same wybrały temat (podawały swoje propozycje z których odrzuciliśmy tematy zbyt abstrakcyjne i takie, gdzie badanego obiektu nie da się zmierzyć, zważyć, dotknąć...)

- Ustaliliśmy co przedszkolaki wiedzą na temat psów, sporządziliśmy siatkę wiedzy.

- Ustaliliśmy czego dzieci chcą się dowiedzieć. Sporządziliśmy w tym celu siatkę pytań (Na głowie pań było zmartwienie gdzie znaleźć źródła, aby rzeczowo na wszystkie pytania odpowiedzieć...)

- Z państwa pomocą stworzyliśmy kącik poświęcony psom.

- Stworzyliśmy też miarkę, na której zaznaczyliśmy zdjęciami psy największe i najmniejsze, a także wielkość psów należących do dzieci.

- Z państwa pomocą udało się stworzyć świetną książkę "Encyklopedię psów dużych i małych", która cały czas jest oglądana, czytana i "przeżywana" przez małych twórców.

- Codziennie czytaliśmy kolejne karty z powstającej "Encyklopedii...". Radość na twarzach autorów poszczególnych kart była niesamowita!

- Codziennie oglądaliśmy i czytaliśmy książki o psach.

- Gościliśmy w sali panią Elżbietę, mamę Julki i ich szczeniaczka. Pani Ela opowiedziała o tym, jak zajmują się psem, co jest dla niego dobre, czego powinno się unikać, przyniosła także szereg przedmiotów potrzebnych w domu, gdy mieszka się z pieskiem (kaganiec, miskę, smycz, szelki...)

- Wykonaliśmy kartonowego pieska o imieniu Perełka (którego zmierzyliśmy dokładnie i opisaliśmy).

- Martynka przyniosła do przedszkola puchary i medale swojego pieska.

- Udało nam się rozpocząć akcję zbierania w całym przedszkolu karmy dla krakowskiego schroniska.

- Oglądaliśmy filmy edukacyjne i filmy przedstawiające psy w różnych (czasem także niespotykanych sytuacjach). To one dały nam odpowiedzi na wiele z dręczących przedszkolaków pytań.

- Udało się wybrać do gabinetu weterynaryjnego, gdzie Pan Mariusz który jest weterynarzem, odpowiedział na nurtujące nas pytania, na które nie udało się odpowiedzieć wcześniej.

- Podczas całego projektu w dziecięcych zabawach dominowały zabawy związane z pieskami (wyprowadzanie na smyczy pluszaków, zamienianie się w psy, budowanie domków dla psów z klocków, rysowanie...)

- Na zakończenie stworzyliśmy wielki plakat ze zdjęciami, na którym symbolicznie staraliśmy się opowiedzieć o tym czego się dowiedzieliśmy.Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc! Pani Eli za przyjście z psem do przedszkola i tak świetne przygotowanie spotkania, a także za kontakt do gabinetu weterynaryjnego. Wszystkim rodzicom, którzy wraz z dziećmi wykonali karty z rasami psów do encyklopedii. Rodzicom Martyny za udostępnienie pucharów. Wszystkim, którzy przynieśli do naszego kącika książki o psach i różnorodne psie akcesoria i gadżety.

DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

Wstecz       Odsłon: 913

 

 
 
 
N i e   d o d a n o   j e s z c z e   k o m e n t a r z a


 
 

Dodaj komentarz    
 


Dla jutra lekceważy się to, co dziś dziecko cieszy, smuci, dziwi, gniewa, zajmuje. Dla jutra, którego nie rozumie, ani ma potrzebę zrozumieć kradnie się lata życia, wiele lat.

 
Janusz Korczak  

 

 
Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"
 
Kraków
ul. Strzelców 5
31-422 Kraków
 
tel.: 12-41-27-879
www.perelkakrakow.pl
przedszkole-65@wp.pl
 
Administrator serwisu:
mkuduk@interia.pl


 

           


00114017

Mirosław Kuduk © 2010
  Proszę czekać ...  
 
  Proszę czekać ...