Z ŻYCIA PEREŁKI     |     ARCHIWUM     |     KONTAKT     |     O NAS     |     KSIĘGA GOŚCI     |     JADŁOSPIS
 
 
 
 

Podsumowanie projektu PIES

 

 

 

 

W listopadzie Żółwiki uczyły się o psach. Tematykę realizowaliśmy na zasadach projektu:

- Dzieci same wybrały temat (podawały swoje propozycje z których odrzuciliśmy tematy zbyt abstrakcyjne i takie, gdzie badanego obiektu nie da się zmierzyć, zważyć, dotknąć...)

- Ustaliliśmy co przedszkolaki wiedzą na temat psów, sporządziliśmy siatkę wiedzy.

- Ustaliliśmy czego dzieci chcą się dowiedzieć. Sporządziliśmy w tym celu siatkę pytań (Na głowie pań było zmartwienie gdzie znaleźć źródła, aby rzeczowo na wszystkie pytania odpowiedzieć...)

- Z państwa pomocą stworzyliśmy kącik poświęcony psom.

- Stworzyliśmy też miarkę, na której zaznaczyliśmy zdjęciami psy największe i najmniejsze, a także wielkość psów należących do dzieci.

- Z państwa pomocą udało się stworzyć świetną książkę "Encyklopedię psów dużych i małych", która cały czas jest oglądana, czytana i "przeżywana" przez małych twórców.

- Codziennie czytaliśmy kolejne karty z powstającej "Encyklopedii...". Radość na twarzach autorów poszczególnych kart była niesamowita!

- Codziennie oglądaliśmy i czytaliśmy książki o psach.

- Gościliśmy w sali panią Elżbietę, mamę Julki i ich szczeniaczka. Pani Ela opowiedziała o tym, jak zajmują się psem, co jest dla niego dobre, czego powinno się unikać, przyniosła także szereg przedmiotów potrzebnych w domu, gdy mieszka się z pieskiem (kaganiec, miskę, smycz, szelki...)

- Wykonaliśmy kartonowego pieska o imieniu Perełka (którego zmierzyliśmy dokładnie i opisaliśmy).

- Martynka przyniosła do przedszkola puchary i medale swojego pieska.

- Udało nam się rozpocząć akcję zbierania w całym przedszkolu karmy dla krakowskiego schroniska.

- Oglądaliśmy filmy edukacyjne i filmy przedstawiające psy w różnych (czasem także niespotykanych sytuacjach). To one dały nam odpowiedzi na wiele z dręczących przedszkolaków pytań.

- Udało się wybrać do gabinetu weterynaryjnego, gdzie Pan Mariusz który jest weterynarzem, odpowiedział na nurtujące nas pytania, na które nie udało się odpowiedzieć wcześniej.

- Podczas całego projektu w dziecięcych zabawach dominowały zabawy związane z pieskami (wyprowadzanie na smyczy pluszaków, zamienianie się w psy, budowanie domków dla psów z klocków, rysowanie...)

- Na zakończenie stworzyliśmy wielki plakat ze zdjęciami, na którym symbolicznie staraliśmy się opowiedzieć o tym czego się dowiedzieliśmy.Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc! Pani Eli za przyjście z psem do przedszkola i tak świetne przygotowanie spotkania, a także za kontakt do gabinetu weterynaryjnego. Wszystkim rodzicom, którzy wraz z dziećmi wykonali karty z rasami psów do encyklopedii. Rodzicom Martyny za udostępnienie pucharów. Wszystkim, którzy przynieśli do naszego kącika książki o psach i różnorodne psie akcesoria i gadżety.

DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

Wstecz       Odsłon: 996

 

 
 
 
N i e   d o d a n o   j e s z c z e   k o m e n t a r z a


 
 

Dodaj komentarz    
 


Radość i uśmiech są jak okno i drzwi, którymi może przedostać się w życie człowieka nieskończone dobro.

 
Christian Morgenstern  

 

 
Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"
 
Kraków
ul. Strzelców 5
31-422 Kraków
 
tel.: 12-41-27-879
www.perelkakrakow.pl
przedszkole-65@wp.pl
 
Administrator serwisu:
przedszkole-65@wp.pl


Inspektor Ochrony Danych
Paweł Jasiołek
inspektor2@mjo.krakow.pl
Ul. Wielopole 17a
33-332 Kraków 
 

           


00116831

Mirosław Kuduk © 2010
  Proszę czekać ...  
 
  Proszę czekać ...