Z ŻYCIA PEREŁKI     |     ARCHIWUM     |     KONTAKT     |     O NAS     |     KSIĘGA GOŚCI     |     JADŁOSPIS
 
 
 
 

Podsumowanie projektu w grupie Delfinków

 

 

 

 

Na przełomie listopada/grudnia grupa ,,Delfinki” realizowała projekt edukacyjny pt. „Pasje i profesje rodziców” – zawody, hobby, zainteresowania.
Naszą działalność rozpoczęliśmy od siatki wiedzy na temat zawodów oraz 
rysunków, które dzieci przygotowywały w domu z rodzicami. Przedszkolaki posiłkując się obrazkami prezentowały nazwy zawodów rodziców. Wypowiadały się na temat zakładów pracy. Przyniesione rysunki dzieci przypinały na tablicy tworząc tym samym galerię zawodów.
Ustaliliśmy, co dzieci wiedzą na temat zawodów, które są im bliskie, a które mniej znane. Wielkim zaskoczeniem było to, że pani w przedszkolu też wykonuje swój zawód!
Przyniesione przez dzieci książki wyeksponowaliśmy w wyznaczonym miejscu sali tworząc w ten sposób małą biblioteczkę zawodów, czytając codziennie którąś z nich.
Dzieci bardzo się cieszyły, że to właśnie ich książka była czytana innym rówieśnikom.
W piątek 1 grudnia dzięki zaangażowaniu taty Tymusia naszą grupę odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się, m.in. tego:
"Czym zajmuje się Straż Miejska?", "Jak wyglądają odznaczenia na mundurze i czapce?", "Jakie zachowania mogą zagrażać zdrowiu i życiu dzieci, zarówno na drodze jak i w domu? ’’
Na zakończenie spotkania otrzymały naklejki Strażnika Miejskiego, które wzbudziły dużo radości.
Dzięki współpracy z Tatą Sebusia dzieci dowiedziały się na temat tego, ,Co to znaczy projektować?” "Co robią projektanci i projektantki?". Przedszkolaki rozróżniały krzesła, które zostały dla kogo zaprojektowane. Dzieci same także stały się na chwilę małymi projektantami rysując rekwizyt zawodu zgodnie z wylosowanym kolorem kartonika na szablonie tabletu lub telefonu.
W między czasie odwiedził nas też pracowity Święty Mikołaj, który oczywiście rozdał dzieciom wspaniałe prezenty.
Gościliśmy także mamę Michałka, która przekazała dzieciom jeszcze kilka cennych informacji odnośnie zawodu Projektantki aplikacji komputerowych. Wyjaśniła ,,Co to jest aplikacja?’’, ,,Jak ściągać aplikacje?’’  Pokazała dzieciom swoje miejsce pracy i sprzęt przy którym pracuje.
W ostatki dzień projektu odwiedziła nas również mama Kubusia, która niespodziewanie wykorzystała okazję i wcieliła się w rolę tą, którą wykonuje zawodowo.
Na zakończenie projektu wykonaliśmy wspólną grę planszową z przygotowanych przez dzieci obrazków przedstawiających zawody i ustaliliśmy wspólnie zasady gry.
Podczas trwania projektu dzieci często wybierały do zabawy swobodnej tematy dotyczące zawodu, np. bawiły się w lekarza – używając przy tym zabawek ze sprzętu medycznego, kucharza – przebywając w kąciku kuchennym, pilota – udając lot samolotem, kierowcę- naśladując jazdę samochodem, budowniczego – konstruując budowle z klocków itp. 
Spotkania z Państwem wzbudziły u dzieci wielkie zainteresowanie wykonywanym zawodem.

 

 

 

 

Wstecz       Odsłon: 1314

 

 
 
 
N i e   d o d a n o   j e s z c z e   k o m e n t a r z a


 
 

Dodaj komentarz    
 


Dzieciństwo jest jak maraton. My, dorośli, możemy stać na trasie, kibicować, podawać napoje i jedzenie, ale dzieci muszą go przebiec same. Nie możemy tego zrobić za nich ani zanieść ich na metę na rękach.

 
Jesper Juul  

 

 
Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"
 
Kraków
ul. Strzelców 5
31-422 Kraków
 
tel.: 12-41-27-879
www.perelkakrakow.pl
przedszkole-65@wp.pl
 
Administrator serwisu:
przedszkole-65@wp.pl


Inspektor Ochrony Danych
Paweł Jasiołek
inspektor2@mjo.krakow.pl
Ul. Wielopole 17a
33-332 Kraków 
 

           


00116929

Mirosław Kuduk © 2010
  Proszę czekać ...  
 
  Proszę czekać ...