Z ŻYCIA PEREŁKI     |     ARCHIWUM     |     KONTAKT     |     O NAS     |     KSIĘGA GOŚCI     |     JADŁOSPIS
 
 
 
 

Uzasadnienie Rady Rodziców

 


 

 

UZASADNIENIE
RADY RODZICÓW
dotyczące nadania nazwy „PEREŁKA”
Samorządowemu Przedszkolu nr 65 w Krakowie


Motto: Mt 13, 44 – 46
„ (...) podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał i kupił ją (...)”


     Od zarania dziejów człowiek poszukuje tego, co cenne i wartościowe. Jedną z najważniejszych i niepodważalnych wartości jest niewątpliwie życie ludzkie. Kiedy rodzi się człowiek czas jak gdyby przez moment staje w miejscu. Bo oto nowe ludzkie życie zostało nam dane. Otrzymaliśmy dar – jak drogocenna perłę. Dar, który został nam dany ale i zadany abyśmy troszcząc się o niego towarzyszyli mu w drodze do samodzielności. Dar, który uczy nas służby i cierpliwości a także odpowiedzialności i prawdziwej miłości. Z radością przyjmujemy nowe życie, otaczamy je czułą opieką troszcząc się o jego bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Śledzimy czujnie wszystkie oznaki świadczące o osiąganiu kolejnych faz rozwoju.


   Czas biegnie jednak szybko i oto z bezradnego oseska mamy już trzylatka, który oprócz mamy i taty potrzebuje grupy rówieśników aby dobrze i prawidłowo rozwijać się emocjonalnie i społecznie. I oto nadchodzi czas, gdy nasz najcenniejszy skarb musimy powierzyć w opiekę nieznanym osobom. Nurtuje nas wtedy wiele pytań: Czy będą to osoby kompetentne, wrażliwe, czułe? Staramy się znaleźć mu takie miejsce, najlepiej w pobliżu domu, gdzie będzie dobrze się czuło; gdzie znajdzie oddanych, troskliwych opiekunów i grono rówieśników, wśród których będzie bezpiecznie się bawić i zdobywać nowe umiejętności. Wszyscy wiemy, że „Czego Jaś się za młodu nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Wiek 3 – 7 lat to okres intensywnego rozwoju różnych sfer małego człowieka. Pragniemy aby nasza „perełka” spędziła ten okres w miejscu wyjątkowym.


    My już to wiemy. Takim miejscem jest Przedszkole nr 65 – niespotykane i jedyne w swoim rodzaju. Jak klejnot ukryty na dnie oceanu. Tutaj nasze dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe. A najważniejsze, że wszystkie są akceptowane. Choć często niesforne, zbuntowane – to i tak jednakowo kochane. Tak, Przedszkole nr 65 to „Perełka” – klejnot, który rozświetla nam (dzieciom i rodzicom) – drogę do prawdy i wartości miar, na tym właśnie polega tej „Perełki” czar. Tutaj nikt nie jest sam – nawet my, rodzice, czujemy się tutaj jak duże „Perełki” – witane uśmiechem i życzliwością, zawsze wysłuchane, jakże często wspierane.


Dlatego nazwa „PEREŁKA” dla Przedszkola nr 65 to wybór trafny i w pełni przez nas akceptowany i jak najbardziej uzasadniony.


RADA RODZICÓW
Kraków, 2002.12.03

 

 

 

 

Wstecz       Odsłon: 28542

 

 
 
 
N i e   d o d a n o   j e s z c z e   k o m e n t a r z a


 
 

Dodaj komentarz    
 


Dzieci i ze­gar­ków nie można sta­le nakręcać, trze­ba im dać też czas do chodzenia.

 
Jean-Paul Sartre  

 

 
Samorządowe Przedszkole Nr 65 "Perełka"
 
Kraków
ul. Strzelców 5
31-422 Kraków
 
tel.: 12-41-27-879
www.perelkakrakow.pl
przedszkole-65@wp.pl
 
Administrator serwisu:
przedszkole-65@wp.pl


Inspektor Ochrony Danych
Paweł Jasiołek
inspektor2@mjo.krakow.pl
Ul. Wielopole 17a
33-332 Kraków 
 

           


00241256

Mirosław Kuduk © 2010
  Proszę czekać ...  
 
  Proszę czekać ...